Hakkımızda

"Yaşamına Sağlık Kat!"​

Merhaba ben Öznur…

Baba mesleği nedeniyle Türkiye’nin pek çok ilinde yaşamış ve okumuş birisi olarak her kültürü görmüş bir diyetisyenim. Besinlerin ve bitkilerin şifalı gücü ile büyütülmüş bir çocukluğum oldu. Bu yüzden kendimi bildim bileli sağlıklı beslenme alanında çalışmak, insanların hayatına dokunmak hayalimdi.

2017 senesinde Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olarak hayalimin ilk adımını gerçekleştirdim. Mezun olduktan sonra Portekiz’de Red Cross gönüllüsü olarak diyetisyenlik yaptım. Bu süreç bana Dünya diyetisyeni olma, her kültüre uygun sağlıklı beslenme koşulları oluşturabilme yeteneği ve empatisi kazandırdı. 2018 yılında ise Eskişehir’de kendi kliniğimde sağlıklı beslenme ve diyet danışmanlığı hizmeti vermeye başladım.  O günden bugüne 1000‘i aşkın danışana sağlıklı beslenmeyi öğrettim, ideal kilolarına ulaşmalarında destek oldum. 2023 Ocak ayında Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Fitoterapi (bitkilerle tedavi) bölümünde yüksek lisansımı tamamladım.

Tüm eğitim öğretim hayatım boyunca 50’yi aşkın sempozyum ve kongreye katıldım. Halen araştırmaya ve öğrenmeye devam etmekteyim. Aynı zamanda

 • Arı Ürünleri ve Sağlık
 • Kadim İksir: Sirke
 • Zeytinyağı ve Sağlık

adlı kitaplarda bölüm makalelerim bulunmaktadır.

Bilimsel çalışmalarım ve iş hayatımın dışında ise mutfakta yemekler pişirmeyi, yeni tarifler geliştirmeyi çok severim. Bundan dolayı diyet süreçlerinizde sizlere kolay hazırlanan sağlıklı tarifler paylaşmaktayım.

2023 yılı Ocak ayından itibaren Akademik Diyetisyenler Derneği Eskişehir il temsilcisiyim. Mesleğimizin gelişimi ve itibarı için meslektaşlarımızla çalışmalarımızı yürütmekteyim.

Bir LÖSEV gönüllüsüyüm. Bu alanda LÖSEV işbirliğiyle gönüllü eğitimler vermekteyim.

Diyet sürecinde hedefimiz; sürdürülebilirlik. Diyet yapmanın eziyet haline dönüşmemesi için parmak izi gibi kişiye özel programlar hazırlamaktayım. Bu sayede keyifli bir süreç geçirip, sürdürülebilirliği sağlıyor ve sağlıklı bir yaşamın kilidini açıyoruz. Bunun için ise tek yapmanız gereken ‘’Karar vermek ve başlamak’’.

Bu keyifli sürece katılmanı ve tüm iyiliklerimizi çoğaltmanı çok isterim.

Görüşmek dileğiyle, Sevgiler…

Uzman Diyetisyen Öznur Selek

 

Dünyanın neresinde olursan ol, daha iyi bir sen için ben yanındayım. İnternet üzerinden yapacağımız görüşmelerde sana uygun hazırlanacak programlar ile motivasyon ve başarı kaçınılmaz olacak.

Kimler Online Beslenme Danışmanlığı Alabilir?

Görüşmelerimiz internet aracılığıyla olacağı için, evinde, iş yerinde ya da cep telefonun da interneti olan herkes bu hizmetten yararlanabilir.

Online Diyet Paketleri

Online beslenme programları kişinin ihtiyaçlarına göre hazırlanır. Size en uygun paket hangisi ise lütfen onu seçiniz.

 1. Kilo yönetimi ( Kilo verme/ Kilo Alma)
 2. Hamilelikte Beslenme Desteği
 3. Emziren Anne Beslenme Desteği
 4. Bebek, Çocuk ve Ergen Beslenme Desteği
 5. Hastalıklara Özel Beslenme Tedavisi (Diyabet/Kalp/Böbrek/Mide Rahatsızlıkları gibi)
 6. Sporculara Özel Beslenme Desteği

 

Tüm vücut analizi sayesinde vücudunuzun ihtiyaçlarını belirlediğimiz, size özel olarak oluşturulacak programlar için Eskişehir’deki merkezimizi ziyaret edin. Randevu al.

Kurumsal beslenme danışmanlığı ile şirketinizin verimliliğini yükseltin.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı:

Kurumsal beslenme danışmalığı, başta Amerika olmak üzere pek çok şirkette yöneticilerin ve çalışanların beslenme uzmanı takibinde doğru beslenmeyi öğrendiği, sağlıklı ve dengeli menülerin oluşturulduğu bir eğitim modelidir. Kurumsal beslenme danışmanlığı ile ;

 • Çalışanların hastalıklar nedeni ile işe gelmeme oranı düşer.
 • Sağlıklı ve dengeli beslenme eğitimleri ile çalışanlarınızın verimliliği artar.
 • Doğru menü planlama ile mutfakta oluşan atıklar minumuma iner, satın alma kar eder. Lezzetli, doyurucu, besleyici, kilo kontrolü sağlayan ve yemek sonrasında zinde ve enerjik hissetmenizi sağlayacak menüler verimliliği arttırır.
 • Diyet eğitimleri sayesinde sağlık harcamalarında düşüş ve buna bağlı sigorta payı ve poliçe satın alma da avantaj yaratır.
 • Bireysel olarak hazırlanmış diyet programları ile sağlıklı kilo kaybına bağlı iş kazaları azalabilir.
 • Sağlıklı yaşam için düzenlenen eğitimler ve workshoplar ile şirket içi motivasyon ve şirkete olan bağlılık artar.
 • Mutfak ve yemekhane personellerine verilen hijyen eğitimleri ile zehirlenmelerin, kontaminasyona bağlı hastalıkların önüne geçilir. Devlet tarafından yapılan denetimler ve HACCP gibi kalite kontrol sistemleri için eksikleriniz belirlenir, çözümler uygulanır.

 

"Yaşamına Sağlık Kat!"

Bütünsel bir sağlık koçu olarak becerilerimle ve bilgilerimle daha sağlıklı bir topluluk yaratmaktır. Bu hedeflerin hepsi SİZİN ile başlar!