Andulasyon

Andulasyon Terapi Sistemi Nedir?

Andulasyon terapi yöntemi bütünsel ve bölgesel incelmenin yanı sıra, kilo verme, ödem ve çeşitli metabolizma problemlerinin azaltılmasında destek amaçlı kullanılmaktadır. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan andulasyon terapinin faydaları yüzlerce araştırma ve deneyler yapılarak kanıtlanmıştır.

Terapilerde kullandığımız Andumedic3 Pro ve Andubalance cihazları Alman güvenlik, güvenilirlik ve kalite kontrollerinden de başarı ile geçmiştir. Sertifikalı ve yüksek teknik özelliklere sahip ürünlerdir.

Andubalance

ANDUBALANCE

ANDUBALANCE, Andülasyon teknolojisine dayalı bir wellness cihazıdır. Andulasyon, mekanik titreşimlerin ve kızılötesi ışığın kombinasyonundan oluşur. Bu titreşimler rastlantısal (stokastik) olarak ayarlandıkları için amplitüdleri ve frekansları her beş saniyede bir değişir. Böylece vücudumuz, bu titreşim ve frekanslara alışarak etkilerinin azalması sonucuyla yüz yüze kalmaz.

Andulasyon, sözcük anlamı itibariyle dalga yaratma, dalgalanım anlamına gelen “ondülasyon” sözcüğünden türetilmiştir. Andulasyon terapisi; organizmanın korunma sistemlerini ve hücre gelişimini destekleyen, geniş bir frekans alanında dokularda biyolojik rezonans titreşimleri üreten, mekanik vibrasyon ile kızılötesi derin ısının kombinasyonundan oluşan yeni jenerasyon, biyofiziksel bir bütüncül terapi yöntemidir. Bu yeni teknoloji, bilim insanları, farklı alanlardan akademisyenler, spor tıbbı uzmanları ve hekimlerin ortak çalışmaları ile geliştirilmiştir.

  • Andulasyon, vücutta bulunan bütün sıvıların salınımını (osilasyonunu) sağlar.  Andülasyon, otojen sağlık kaynakları (kendi kendini iyileştirme mekanizmaları) ile kan ve lenf dolaşımının aktivasyonu için çok etkili bir yöntemdir.
  • Andulasyon yalnızca bir organ veya bir organ sistemi üzerinde etki göstermek yerine, organizmanın önemli fonksiyonlarının üzerinde bütüncül olarak pozitif bir etki sağlar.

Lenfatik Drenaj & Detoks

Lenfatik sistem, dolaşım sisteminden bağımsız olarak çalışan ve hayat ağacı da denilen, adeta ikinci bir dolaşım sistemidir. Lenfatiklerin en önemli işi, proteinler ve bazı büyük parçacıklar gibi, kapiller kana doğrudan emilimi söz konusu olmayan maddelerin doku aralıklarından uzaklaştırılmasıdır. Büyük proteinlerin dokular arasından uzaklaştırılması sağlık açısından o kadar önemlidir ki, lenf sisteminin 24 saat dahi çalışmaması hücrelerin etrafında oluşan fazla sıvı ve kan proteini, bir başka anlatımla metabolik atıklar ve zararlı organizmalar nedeniyle bizi ölüme götürür.

Lenf, bağışıklık sisteminin yaşamsal bir bileşenidir.
Andülasyon teknolojisinin eşsiz özellikleri ile üretilen titreşimler, venöz ve lenfatik akışı stimüle ederek dokularda biriken sıvının ve toksinlerin atılmasını sağlarlar.
Andülasyon, lenfatik drenaj sağlayan özel programı sayesinde, özellikle bacaklarda oluşan şişliklerin giderilmesinde ve DETOKS süreçlerinde bedendeki tüm toksik ve metabolik atıkların kolaylıkla vücuttan atılmasında etkin rol oynar.
Sonuç olarak “Andülasyon” hem metabolizma hızını artırır hem de atıkların kolayca eliminasyonunu ve detoksifikasyonu sağlar.

Daha Sağlıklı Metabolizma

Bazıları yıllarca sağlıklı beslenmelerine karşın istedikleri beden formuna kavuşamazlar. Bunun nedeni yağ yakımı ile ilgili sorunlardır. Bu noktada, bireysel ve yaşa bağlı faktörler de göz ardı edilmemelidir. ANDUBALANCE® sindirim sisteminin ve metabolizmanın sağlıklı çalışması için gereken zemini oluşturur. Hücrenin enerji fabrikası mitokondriyi aktive ederek hücresel enerji üretimini ve metabolizmayı artırır.Diyeti bıraktığınızda ya da disiplinli ve sıkı bir şekilde uygulamadığınızda vücudunuz, önceden kas dokusunun bulunduğu bölgelerde bile yağ dokuları oluşturma eğilimindedir. Pek çok vakada verilen kilolar, hızlı bir şekilde geri alınır ve bir “yoyo” etkisi oluşur. ANDUBALANCE, bu can sıkıcı etkiyi yok etmede önemli bir rol oynamaktadır. Andülasyon teknolojisi sayesinde, diyeti bıraksanız bile iç yakım motorunuz uyarılmaya devam eder.

ANDUBALANCE’ın gün aşırı düzenli bir şekilde kullanılmasıyla birlikte, kaybettiğiniz kiloları diyeti bırakmak veya diyete sıkı bir şekilde uymamak nedeniyle geri almazsınız. Böylece “YOYO” etkisinden özgürleşirsiniz.

Ödem & Selülitte Azalma

Aylarca süren diyetlere ve yeterli miktarda egzersize rağmen fazla kilolarınızdan kurtulamıyorsanız, daha da kötüsü, binbir çabayla verdiğiniz kiloları tekrar geri alıyor veya hamilelik döneminizde aldığınız kilolardan özgürleşemiyorsanız;
Belki de asıl sorununuz yağ değil, vücudunuzda tutulan sudur!
Özellikle yüzünüzde, karnınızda, ellerinizde, ayaklarınızda ve ayak bileklerinizdeki belirgin şişliklerle kendinizi yorgun, ağır ve mutsuz hissedebilirsiniz. Bu durumda, vücutta sıvı birikmesinden, medikal tanımıyla sıvı tutulumu veya ödemden bahsedebiliriz.
ANDUBALANCE® bu probleme son vermektedir. Yıllardır yapılan araştırmalar, ANDÜLASYON teknolojisinin dolaşım sistemini ve lenfatik sistemi ciddi ölçüde desteklediğini göstermiştir. ANDUBALANCE® fazla sıvıların ve atık maddelerin sağlıklı bir şekilde, ilaç veya diüretik kullanılmadan uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

Vücutta su tutulumunun rahatsız edici bir diğer sonucu ise selülittir. Ne kadar egzersiz yapıp, diyetinizi sıkı bir şekilde takip etseniz de, selülitlerden kurtulmak son derece zordur. Ve bu durum zamanla saplantı haline gelebilir. Buna paralel olarak yeniden sıkı bir cilde kavuşmak da aynı derecede, hatta daha da zor ve yıpratıcı olabilir. Andülasyon selülit ile mücadelenizde de en büyük destekçiniz olacaktır.
ANDUBALANCE® ile selülit sorununuz azalır ve daha pürüzsüz bir cildin tadının çıkarırsınız.

Daha Formda Bir Beden

Şu ana kadar bireyin zayıf, normal ağırlığa sahip, kilolu veya obez olarak nitelendirilmesinde Vücut Kitle İndeksi (BMI) parametresi kullanılmaktaydı. Ancak tıbben, söz konusu endeks yeterli bilgiyi sağlamadığından ve sağladığı bilgi de kesin olmadığından onun yerine artık Bütünsel Denge İndeksi (BDI) kullanılmaktadır. BDI yeni bir yaklaşım olarak vücut kütlesinin dağılımını da içermektedir. Karın/bel ölçüsü, burada oldukça önemli bir rol oynamakta ve BDI, sağlık durumuyla ilgili son derece isabetli veriler sunmaktadır.
Aşırı kilonun olumsuz etkileri birçok organda ve sistemde yani organizmanın bütününde görülür. Diğer olumsuz etkilerin yanında aşırı kilo, yüksek kan basıncı, arteriyoskleroz, anjina pektoris, koroner kalp hastalıkları ve kalp krizleri gibi kardiyovasküler hastalıklara yakalanma riskini de artırmaktadır.
Andülasyon terapisi, aşırı kilolu ve formunu kaybetmiş bir beden yapısına karşı verilecek savaşta mükemmel bir destek sağlar. Metabolizmayı ve kan dolaşımını stimüle ettiğinden son derece etkili bir yağ yakıcı olarak nitelendirilmektedir: Andülasyon terapisi, yağ yakımını doğrudan, yoğun ve kalıcı olacak şekilde stimüle etmektedir.
Daha formda bir beden için ANDÜLASYON…

Andülasyon

Andulasyon terapisi ve ayrıntılı bilgi için randevu alabilirsiniz.

Andulasyon Ne İşe Yarar?

Andülasyon ile doğal zayıflama gerçekleştirilebilir. Çünkü bu yöntem önemli besinlerin vücut tarafından daha kolay emilmesini ve atık ürünlerin de daha kolay ve sağlıklı bir şekilde vücuttan atılmasını sağlar. Andülasyon teknolojisi sayesinde vücudun sağlığı ve metabolizması olması gerektiği düzeye gelir.

 

İnsanlar bazen spora vakit ayıramazlar. Dengeli bir beslenme sağlamalarına rağmen istedikleri vücuda tam olarak kavuşamamışlardır. Bu durumda da andulasyon terapiyi kullanarak sorunlarından kurtulabilirler. Yeni nesil zayıflama yöntemlerinin en sağlıklısı ve en başarılısı olarak ismini yazdıran bu teknoloji sayesinde vücutta bulunan ödem atılır. Ayrıca su kaybı sağlanır ve böylece vücut ağırlığı dengelenebilir. En önemli özelliklerinden bir tanesi ise yaşlanma belirtilerinin azalmasıdır. Böylece hem gençleşme, hem zayıflama hem de rahatlama sağlanabilir.

 

Kronik ağrı, kilo problemleri, selülit ve ödem gibi gündelik yaşamı etkileyen sorunların çözümünde iyi bir destek olarak değerlendirilen Andulasyon, düzenli kullanımı ile endorfin salınımı sağlar. Mutluluk hormonu olarak da bilinen endorfin, insan hayatını etkileyen ruhsal ve fiziksel sıkıntıları da hafifletmesiyle mutlu bir hayat için kilit rol oynar. Endorfin salınımı sayesinde uykusuzluk sorunları ve kronik yorgunluk belirtileri azalır. Andulasyon sistemini düzenli şekilde uygulayanlar, gerek zihinsel gerekse fiziksel açıdan sağlıklarını koruyarak yaşam kalitesini konforlu bir şekilde artırabiliyorlar.

Andülasyon Kimlere Uygulanmaz?

Andülasyon 18 yaşından küçüklere, kanser tedavisi gören kişilere, gebelere ve kalp pili olanlara uygulanmamalıdır. Bunun dışında herkese ve her yaş grubuna uygulanabilen ve yan etkisi olmayan bir terapidir.